Być eko

Napisano: 23 września 2012

Jest tyle wskazówek jak być Eko, że wielu z nas poddaje się zanim spróbuje. Tymczasem wystarczy zacząć od jednej prostej zasady: 3R

3R: Reduce-Reuse-Recycle, czyli podstawowe wskazówki dla zainteresowanych ekologicznym życiem i odpowiedzialną konsumpcją.

Reduce -  rozważne nabywanie rzeczy i ich wolniejsze zużywanie (m.in. zamiast kąpieli prysznic, gaszenie świateł przy wychodzeniu z pomieszczenia, ecodriving i carpooling).

Reuse ? wielokrotne używanie tych samych rzeczy, czyli zepsute można naprawić a niepotrzebne oddać innej osobie ? w dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest ponowne wydłużanie cyklu życia produktów.

Recycle ? segregacja, odzyskiwanie materiałów i rzeczy, zwracanie uwagi na to, czy kupowane produkty pochodzą z recyklingu (edukujemy, poprzez działanie, dlatego w każdym spektaklu EkoTeatr elementy scenografii pochodzą z recyclingu).

Bycie Eko to również zwracanie uwagi na żywność, kupowane kosmetyki czy ubrania, a także na sprzęty gospodarstwa domowego ? w tym na ich energooszczędność.

Warto żyć zdrowo i w poszanowaniu środowiska naturalnego, dlatego zachęcamy Was do zmiany przyzwyczajeń i wspólnego dbania o nasze otoczenie.

Więcej →