O nas

Ekoteatr to nowatorski sposób na działalność i edukację z zakresu kultury i sztuki, ekologii oraz integracji osób niepełnosprawnych (przede wszystkim osób niewidomych) z pełnosprawnymi. Ideą Ekoteatru jest promowanie kultury i walka ze stereotypami kulturowymi oraz budowanie szacunku do środowiska naturalnego i siebie nawzajem.

Ekoteatr powstał pod koniec listopada 2010 roku i działa w ramach Fundacji ?Cały Świat w Twojej dłoni? z siedzibą Warszawie. Pomysłodawczynią Ekoteatru jest Katarzyna Cygler – aktorka, reżyser i managerka.

Ekoteatr zgodnie ze swoją ideą nie ma stałego miejsca. Został tak pomyślany, by działać bez barier przestrzennych, będąc dostępnym dla wszystkich. Dzięki temu Ekoteatr może znaleźć się w każdym miejscu i czasie, wychodząc naprzeciw bieżącym tematom i potrzebom społeczności lokalnych.

Ekoteatr realizuje projekty, również z firmami i instytucjami dbającymi o środowisko, które promują mądre i zbudowane na szacunku do otoczenia życie, firmami rozszerzającymi dostęp do kultury  oraz firmami wspierającymi działania prointegracyjne.

Comments are closed.