Stop the Tempo w DK Śródmieście maj/czerwiec

Napisano: 29 kwiecień 2013

Gramy spektakl-Robimy Warsztaty 10/17/24 maja i 6 czerwca STOP THE TEMPO-aut.G.Carbunariu ul.Smolna 9 wejście od.al.Jerozolimskich (Warszawa) bezpłatne wejściówki 10/17/24 maja g.14.00/ 6 czerwca g.18.00 Po spektaklu FANTASTYCZNE warsztaty BEATBOX prowadzi Piotr Bobby Jarosz. recenzja i video w zakładce MEDIA (więcej…)

Więcej →

Warsztaty BEATBOX

Napisano: 29 kwiecień 2013

O godz. 15.45 ul.Smolna 9 . Fantastyczne warsztaty BEATBOX prowadzi Piotr Bobby Jarosz.

Więcej →

Pępowina w DK „Świt”

Napisano: 4 marca 2013

Zapraszamy  21 czerwca na ekospektakl "Pępowina" do DK "Świt" na Targówku.

Spektakl  EKOTEATRU "Pępowina"  Krystyny Kofty z muzyką Chopina na żywo to jedna z najgorętszych i najciekawszych propozycji teatralnych. "Pępowina" to sztuka, którą trzeba zobaczyć. (więcej…)

Więcej →

Urodziny Chopina – Pępowina w Świcie

Napisano: 4 lutego 2013

Zapraszamy  1 marca na wyjątkowy wieczór z okazji urodzin Fryderyka Chopina.

Spektakl  EKOTEATRU ?Pępowina?  Krystyny Kofty z muzyką Chopina na żywo to jedna z najgorętszych i najciekawszych propozycji teatralnych.

?Pępowina? ? to sztuka, którą trzeba zobaczyć.

Sztuka autorstwa Krystyny Kofty z muzyką Chopina w wykonaniu, na żywo przez Andrzej Jagodziński Trio, którzy za swoje aranżacje utworów Fryderyka Chopina zostali uhonorowani statuetką Fryderyka, w kategorii najlepsza płyta jazzowa, w świetnej reżyserii Katarzyny Cygler i  rewelacyjnym wykonaniu Barbary Dziekan, Dominika Bąka i Katarzyny Cygler, gwarantuje nam pełen wrażeń, fantastyczny wieczór.

(więcej…)

Więcej →

Pępowina

Napisano: 27 listopada 2012

Ekoteatr, za którym stoi uwrażliwienie na problemy globalne, humanizm, nowoczesność oraz elegancja, od początku przyciąga wyjątkowe osobowości ze świata sztuki. Obecnie, mocno powiązany z twórczością Krystyny Kofty, przygotowuje sztukę ?Pępowina?.

Krystyna Kofta  z wyjątkowym wyczuciem opisała skomplikowane relacje rodzinne pełne pasji, miłości i nienawiści. W podróży przez zawiłości życia i ludzkie emocje towarzyszyć będą widzom: Barbara Dziekan, Dominik Bąk, Katarzyna Cygler oraz grane na żywo, jazzowe aranżacje muzyki Chopina w wykonaniu Andrzej Jagodziński Trio.  Czeka nas prawdziwa uczta kulturalna.

Krystyna Kofta o ?Pępowinie?

?Pępowina? była dla mnie bardzo ważna. Obserwowałam dookoła chore relacje rodzinne, zwłaszcza interesujące były dla mnie te między matką a synem. Nie chciałam popełnić błędu polegającego na uwięzieniu syna pępowiną. Widziałam wiele związków, w których matki, szczególnie te, które były lub czuły się samotne osaczały dziecko, zawłaszczały później już dorosłe dzieci, powtarzając jedno z najgorszych zdań: ?Dałam ci wszystko, a ty?? Tu następowała lista pretensji. MATKA z PĘPOWINY jest inteligentniejsza, nie mówi tego wprost. jej choroba ma wzbudzić litość i poczucie obowiązku. Nie wiemy i nie nie dowiemy się, czy jej stan jest rzeczywiście tak ciężki, wiemy jednak, że nikt nie może wymagać od bliskich całkowitego poświęcenia. Matka jest silna, silniejsza niż Leon, Roza i Dawid. Ta sztuka nie jest poradnikiem, może jedynie pokazać ludziom, do czego prowadzi nieprzecięta pępowina. Katarzyna Cygler dobrze zrozumiała moje intencje, a ja rozumiem czym jest jej EKOteatr. PĘPOWINA miała dotąd 3 realizacje, dwie teatralne, jedną telewizyjną, grali w nich wybitni aktorzy, główna rola jest trudna, powierzano ja doświadczonym aktorkom. Nigdy dotąd nie byłam tak ciekawa efektu jak teraz. EKOteatr, to dla mnie nowa, bardzo oryginalna jakość, ważne jest także połączenie projektu z wyjściem do ludzi niewidzących, niepełnosprawnych, których uważam, za osoby, nad którymi warto się pochylić ? nie z sentymentalnym współczuciem, bo są to ludzie obdarzeni dużą wrażliwością ? raczej ze współodczuwaniem. Należy im udostępnić możliwość wtopienia się w szeroko pojęte życie kulturalne. Muzyka jest ważnym elementem tej sztuki, znalezienie nowych aranżacji uważam za uzasadnione, to może także przyczynić się do uwspółcześnienia. Chore relacje matka ? syn, matka ? dziecko, zdarzają się częściej niż powinny, sądzę że PĘPOWINA utrudniająca życie rodzinne musi zostać przecięta, choć dla niektórych matek bywa to bolesne. Krystyna Kofta

?Pępowina? grana będzie 13, 14, 16 grudnia  godz. 20.00 na Bielańskiej Scenie Kameralnej MTM ul. Żeromskiego 29 (wejście od ul. Jarzębskiego).  Spektakle są przystosowane również dla osób niewidomych: audiodeskrypcja) ? Nie może Was zabraknąć!

Patron honorowy: Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

      

Więcej →

„Stop The Tempo” w Domu Kultury „Świt”

Napisano: 21 września 2012

Już 4 października zapraszamy mieszkańców Targówka  na spektakl ?Stop The Tempo?.  Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem artystów, przedstawiciela PZN oraz psychologa. Następnie wszystkich uczestników zapraszamy na godzinne warsztaty z dykcji, emisji głosu i beatboxu.

Wstęp bezpłatny!
Miejsce: Dom Kultury ?Świt?
Data: 4 października
Godzina: 12.00

Przedsięwzięcie wspiera Urząd Dzielnicy Targówek

Patronaty:  Urząd Dzielnicy Targówek, Polski Związek Niewidomych Oddział Mazowiecki, Murator, Muratorplus.pl, Muratordom.pl, Radio Kampus

(więcej…)

Więcej →